Photo Credit: Boeing photo

Aeromexico vrátí příští týden letoun Boeing 737 MAX zpět do provozu

Pokud vše půjde podle plánu, tak mexická letecká společnost Aeromexico se stane příští týden nejnovějším dopravcem, který vrátil Boeing 737 MAX do provozu.

Podle rezervačního systému aerolinky bude první let 21. prosince 2020. Letadlo poletí na lince AM512 z Mexico City do Cancúnu a zpět AM531. Ještě tentýž den se vrátí MAX ještě jednou na linku z Mexico City do Cancúnu AM546 a pak zamíří na nočním letu z Cancúnu do Tijuani AM196.

V dalších dnech se bude počet letů a linek navyšovat. Od 24. prosince by mělo létat na lince z MEX do CUN více letadel MAX a od 27. prosince se očekává nasazení letounu také na linku z Mexico City do Monterrey.

Aeromexico bude tak druhou leteckou společností na světě, která zahájí lety MAXe s cestujícími. První aerolinkou byl brazilský dopravce GOL. Třetí v pořadí se počítá s American Airlines od 29. prosinc 2020.

Společnost Aeromexico potvrdila deníku El Financiero , že má všech šest letounů připravených k provozu, avšak uvedla, že stále čeká na schválení Federální agenturou pro civilní letectví (AFAC) v Mexiku, která je odpovědná za zajištění navrácení MAX do „vzduchu“.

AM512 MEX – CUN ✈Boeing 737 MAX  a AM531 CUN – MEX