Téměř po dvou letech znovu vzlétl letoun Boeing 737 MAX s civilními cestujícími

Letoun Boeing 737 MAX dnes vzlétl téměř po dvou letech s civilními cestujícími na palubě. Jednalo se o demonstrační let americké letecké společnosit American Airlines pro zástupce médií a zaměstnance, který má dokázat bezpečnost tohoto letounu.

Víme, že obnovení důvěry zákazníků začíná u našich zaměstnanců, aby se cítli v letadle bezpečně a pohodlně. Proto provedeme několik letů pouze pro naše palubní posádky,“ uvedla aerolinka v dopise zaměstnancům.

Let AA9750 vzlétl z letiště v Dallasu v 10:00 (místního času) a zamířil do Tulsy v Oklahomě, kde je část letadel American Airlines uzemněna. Ve 13:30 se letadlo chystá zpět do Dallasu. Aerolinka má podobných letů naplánovaných cca. 5. Zítra by měla zamířit z Dallasu do Miami.

Jedno z nejprodávanějších letadel společnosti Boeing bylo celosvětově uzemněno v březnu 2019 poté, co si dvě havárie leteckých společností Lion Air a Ethiopian Airlines vyžádalo 346 obětí. 

American Airlines už dříve uvedly, že cestujícím, kteří si koupí letenku na let s 737 MAX, umožní bezplatnou změnu na let s jiným letadlem. American Airlines mají ve flotile aktuálně 24 těchto letadel.

Spojené státy americké a Brazílie jsou zatím jediné země, kde byl návrat MAX schválen. Ostatní země jako Kanada nebo Evropa, by měly následovat začátkem příštího roku.

AA9750 DFW – TUL ✈Boeing 737 MAX (N308RD)